zespół

Dyrektor
Piotr Cypryański
tel. 12-422-10-52 wew. 102
e-mail: cypryanski@bunkier.art.pl

Piotr Cypryański, ur. 1970, historyk sztuki i krytyk, kurator wystaw (m.in. Alberto Giacomettiego, Zbigniewa Gostomskiego, Tadeusza Kantora, Jerzego Nowosielskiego, Jadwigi Sawickiej, Andy’ego Warhola), tłumacz (m.in. Lev Manovich, Język nowych mediów, Warszawa 2006, Don Tapscott, Cyfrowa dorosłość. Jak pokolenie sieci zmienia nasz świat, Warszawa 2010). Niegdysiejszy współpracownik Galerii Starmach i Fundacji Nowosielskich, Wydawnictw Akademickich i Profesjonalnych, Miesiąca Fotografii w Krakowie, Krakowskiej Szkoły Wyższej.



Bartłomiej Zakrzewski
tel. 12 422 10 52 wew. 116, 668 806 412
e-mail: zakrzewski@bunkier.art.pl
kierownik administracyjny


DZIAŁ PROGRAMOWY


Magdalena Ujma-Gawlik

tel. 12-422-10-52 wew. 108
e-mail: ujma@bunkier.art.pl
kuratorka

Magdalena Ujma-Gawlik, ur. 1967, krytyczka sztuki, kuratorka. Studiowała historię sztuki i zarządzanie instytucjami kultury. Publikuje od 1989 roku. Kuratorka ponad czterdziestu wystaw (ostatnio: NADZWYCZAJ(NIE)UDANE DZIEŁO Elżbiety Jabłońskiej w BWA w Olsztynie w 2011 r.). Niedawne teksty jej autorstwa to esej Rozbicie kuchni do katalogu wspomnianej wystawy, a także przekrojowy artykuł poświęcony sytuacji artystek polskich w latach 90. XX wieku – do książki przygotowywanej przez Wydawnictwo PWN. Prowadzi własnego bloga: www.magdalena-ujma.blogspot.com.


Beata Nowacka-Kardzis

tel. 12-422-10-52 wew. 107
e-mail: nowackab@gmail.com
kuratorka kolekcji, koordynatorka wystaw i programu artist-in-residence, dokumentacja galerii

Beata Nowacka-Kardzis historyk sztuki, absolwentka UJ w Krakowie. W Bunkrze Sztuki pracuje od 1993 roku. Współorganizowała ceremonię otwarcia Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, była kuratorem wystawy Aiko Miyawaki – Utsurohi. Brała udział m.in. w koordynowaniu takich wystaw i wydarzeń Bunkra Sztuki, jak: Henry Moore. Retrospektywa, Projekcja Publiczna Krzysztofa Wodiczko na Wieży Ratuszowej w Krakowie, Tadeusz Kantor – Niemożliwe, Alexis Hunter – Radykalny feminizm w latach 70. Kurator wystaw m.in.: Małgorzata Markiewicz – Przemiany, Paweł Książek – Zbiory, Krzyszof M. Bednarski – Incontro con Fellini, Lidia Krawczyk i Wojtek Kubiak – Becoming, Maestro Fellini. Kurator Kolekcji Bunkra Sztuki. Redaktor katalogów oraz wydawnictw z zakresu sztuki współczesnej. Stypendystka Programu Arts Link dla kuratorów sztuk wizualnych oraz Istitute für Kulturwissenschaft Kultur Kontakt Austria.


Lidia Krawczyk
tel. 12-422-10-52 wew. 109
kom. +48 668 256 700
e-mail: krawczyk.bunkier@gmail.com
kuratorka i koordynatorka wystaw

Anna Smolak

tel. 12-422-10-52 wew. 118
e-mail: smolak@bunkier.art.pl
kuratorka i koordynatorka wystaw

Krzysztof Siatka
tel. 12-422-10-52 wew. 124
e-mail: siatka@bunkier.art.pl
kurator


Renata Zawartka

tel. 12-422-10-52 wew. 122
e-mail: zawartka@bunkier.art.pl
koordynatorka wystaw


Beata Seweryn

tel. 12-422-10-52 wew. 125
e-mail: seweryn@bunkier.art.pl
kuratorka Klubu Bunkra Sztuki


Anna Bargiel

tel. 12-422-10-52 wew. 123
e-mail: bargiel@bunkier.art.pl
kuratorka Małego Klubu Bunkra Sztuki, koordynatorka wystaw


Karolina Vysata

tel. 12-422-83-03
e-mail: vysata@bunkier.art.pl
koordynatorka programu merytorycznego i projektów galeryjnych

Anna Lebensztejn
tel. 12-422-83-03
e-mail: lebensztejn@bunkier.art.pl
koordynatorka programu merytorycznego i projektów galeryjnych

Jolanta Zawiślak
tel. 12-422-10-52 wew. 121
e-mail: zawislak@bunkier.art.pl
koordynatorka działalności pozawystawienniczej

Kinga Olesiejuk

tel. 12-422-10-52
konserwatorka dzieł sztuki


DZIAŁ INFORMACJI I PROMOCJI


Krzysztof Siatka
tel. 12-422-10-52 wew. 124
e-mail: press@bunkier.art.pl
rzecznik prasowy, specjalista ds. public relations

Karolina Więckowska

tel. 511 061 613
e-mail: wieckowska@bunkier.art.pl
specjalistka ds. pozyskiwania środków finansowych

Martyna Chołys
tel. 12-423-12-43; 012-422-10-52, wew. 108
e-mail: cholys@bunkier.art.pl

Rafał Sosin

tel. 12-422-10-52 wew. 115
e-mail: grafik@bunkier.art.pl
projekty graficzne wydawnictw


DZIAŁ FINANSOWY

Anna Cholawa
tel. 12-422-10-52 wew. 120
e-mail: cholawa@bunkier.art.pl
główna księgowa

Barbara Guzik

tel. 12-422-10-52 wew. 104
e-mail: guzik@bunkier.art.pl
główna kadrowa, księgowa

Andrzej Dudziński

tel. 12-422-10-52 wew. 114
magazynier


DZIAŁ TECHNICZNY

 

Tomasz Krupa
tel. 12-422-10-52 wew. 105
e-mail: krupa@bunkier.art.pl
Kierownik Działu Technicznego

 

Kazimierz Zięba
tel. 12-422-10-52 wew. 105
montażysta

 

Paweł Nowak
tel. 12-422-10-52 wew. 105
montażysta

 

Krzysztof Żołnierczyk
tel. 12-422-10-52 wew. 126
e-mail: zolnierczyk@bunkier.art.pl
konserwator urządzeń audio-wizualnych, montażysta wystaw


SEKRETARIAT


Lilianna Flacht-Wolter
tel. 12-423-12-43; 012-422-10-52 wew. 101
e-mail:sekretariat@bunkier.art.pl
administracja